Lietuvių kalbos mėnuo

„Kurgi, sakau, pasaulyje yra tauta, tokia prasta ir niekinga, kad neturėtų šių trijų savų ir tarsi įgimtų dalykų: tėvų žemės, papročių ir kalbos? Visais amžiais žmonės kalbėjo savo gimtąja kalba ir visados rūpinosi ją išlaikyti, turtinti, tobulinti ir gražinti. Nėra tokios menkos tautos, nėra tokio niekingo žemės užkampio, kur nebūtų vartojama sava kalba.“
Šiais Mikalojaus Daukšos „Postilės“ (1599 m.) žodžiais mokykloje pradėjome LIETUVIŲ KALBOS MĖNESĮ (nuo vasario 16-os iki kovo 15-os).Ir pradėjome jį atversdami dovaną – D.Noreikio paruoštą ir per Lietuvos mokyklas keliaujančią ekspoziciją „Didysis lietuvių kalbos žodynas“. Tai susipažinimas su vienu didžiausių žodynų pasaulyje, rašytu šimtmetį, apimančiu lietuvių kalbos leksiką nuo 1547 metų. Puiku, kad mokiniai galėjo jį vartyti, skaityti, atlikti mokytojų skirtas užduotis.

Kitas šio mėnesio renginys- projektas „Mokinių kūrybos eilės apie gimtąją kalbą“, skirtas vasario 21-ąją Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti.
Per šį mėnesį mokiniai atliko tyrimą „Mokinių požiūris į lietuvių kalbos vartojimą“, vyko dar daug kitų puikių renginių, skirtų priminti, kokią gražią kalbą turime, kaip ją saugoti ir puoselėti privalome.

Lietuvių kalbos mėnesį užbaigs kovo 15-ą dieną rašomas Nacionalinis diktantas, kuriame dalyvaus pulkas mūsų mokinių, jų tėvelių, mokyklos darbuotojų.
Ačiū visiems dalyviams. Nepamirškime, kad savo gimtąja kalba turime rūpintis kiekvieną dieną.
Lietuvių kalbos mokytoja Jolanta Butkienė