Įsimintiniausi renginiai bibliotekoje

Lietuvos bibliotekų savaitė

Lietuvos bibliotekų savaitė kasmet prasideda balandžio 23-ąją. Jos tikslas – skatinti visuomenės skaitymą, kūrybiškumą, mažinti kultūrinę, socialinę, informacinę atskirtį, įtraukti bendruomenes į kultūrines bei kūrybines veiklas.
Mokykloje bibliotekos savaitė prasidėjo su mažaisiais knygų IPUG mylėtojais Baltrušaičiuose. Vaikučiai buvo supažindinti su pasakomis ir jų herojais, žiūrėjo spektakliuką „Batuotas Katinas”.
Balandžio 23 d. mūsų mokyklos PUG auklėtiniai ir 1 – 2 klasių mokiniai žiūrejo Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus dovanotą spektaklį „Linksmai su pūkiu”.
5 klasių mokiniai jungėsi prie nuo nuotolinės pamokos, kurios metu penktokė Ula supažindino savo bendraamžius su mėgiamomis knygomis, diskutavo kodėl verta skaityti, kas sieja popierines, skaitmenines ir garsines knygas.
Bibliotekos savaitę baigėme akcija „Pertraukos su knyga” į kurią įsijungė 1 – 10 klasių mokiniai.
Skaitymas yra vienas iš įgūdžių, kurį išmokstame dar vaikystėje ir naudojame visą gyvenimą. Tai ne tik padeda orientuotis aplinkoje, perskaityti svarbią informaciją, bet ir skatina mokytis, ugdyti vaizduotę, gerinti atmintį ir kūrybinį mąstymą.

Bibliotekininkė Danguolė Jucikaitė

Netradicinės literatūros pamokos su poetais

Spalio 4 d. mokykloje vyko netradicinė literatūros pamoka 5-6 klasių mokiniams, kurią vedė Tauragės literatų klubo ”Žingsniai” poetai Jonas Jakštaitis ir Eugenijus Šaltis. Susitikimo metu buvo pristatyta naujausia J. Jakštaičio poezijos knyga vaikams ”Takelis į namus”. Renginį organizavo bibliotekininkė Danguolė Jucikaitė.

Gal ne kiekvienas iš mūsų žinome, kad rašytojai ir poetai gyvena ne tik didžiuosiuose miestuose. Kartais jie gyvena čia pat, šalia mūsų. Ir vienas iš jų rašytojas, kraštietis, tauragiškis Remigijus Žukauskas, kuris spalio 11 d. vedė netradicinę literatūros pamoką 7 klasių mokiniams.