Technologijų olimpiadoje - kūrybingi ir išmanūs mokiniai (2017-04-25)

Balandžio 20-21 d. Kaune Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre vyko Lietuvos mokinių technologijų olimpiada, kurioje dalyvavo daugiau nei šimtas mokinių – rajonų, miestų savivaldybių technologijų olimpiadų laimėtojai. Šių metų dalyviai kūrė darbus tema „Mes – kūrybingi ir išmanūs“. Tauragės rajono mokinių 8-10 klasių amžiaus  grupę atstovavo mūsų mokyklos 9 klasės mokinė Lina Grubliauskaitė. Ji puiki kūrėja, modeliuotoja ir neabejinga menui asmenybė, laimėjusi atranką mokykloje ir Tauragės rajone.

Olimpiadoje mokiniai pristatė iš anksto paruoštus projektinius namų darbus, atliko tekstilės ir aprangos, taikomojo meno ir amatų, konstrukcinių medžiagų ir mitybos sričių praktines kūrybines užduotis. 

 Vilniaus dailės akademijos prorektorė studijoms prof. Eglės Gandos Bogdanienė, pastebėjo, kad olimpiadoje ypač kūrybiška ir vertinga namų darbų paroda, nes tai atskleidžia bendras tendencijas apie techologijų dalyko situaciją Lietuvoje. „Jeigu yra pristatomas geras ir inovatyvus namų darbas, tai leidžia suprasti, kad mokinį ir mokytoją vienija gražus bendradarbiavimas, kad puoselėjamas kūrybiškumas ir leidžiama skleistis novatoriškoms idėjoms. O tai pats svarbiausias dalykas siekiant išugdyti holistiškai mąstančią asmenybę“, - pasakoja prof. E. G. Bogdanienė.  

 Linutės namų darbas tekstilės grupėje - tai  kostiumas iš lino ,,Ramunių šėlsmas". Tad jos triūsas, gebėjimai ir kompetencijos buvo pastebėtos ir jai prof. Eglė Ganda Bogdanienė  įteikė Vilniaus dailės akademijos diplomą už archeologinio kostiumo interpretaciją.

Džiaugiuosi, kad Linai puikiai sekėsi įvykdyti kūrybinę užduotį olimpiadoje, kur ji dekoravo skarelę tautiniu gyvybės medžio ornamentu, tačiau tarp laimėtojų nepateko, nes jos grupė buvo pati gausiausia ir varžėsi daugiau nei 30 mokinių. O laimėtojų darbus atrinko patys mokiniai į kolekcijas.

 

Sveikiname Linutę ir linkime kūrybinės sėkmės !

 

Technologijų mokytoja Danguolė Juozaitienė

Priedai:

Atgal...

 PAMOKŲ LAIKAS

1. 8.00 - 8.45

2. 8.55 - 9.40

3. 9.50 - 10.35

4. 11.00 - 11.45

5. 12.05 - 12.50

6. 13.00 - 13.45

7. 13.55  - 14.40

2 proc

 

PRIEŠMOKYKLINUKAI Smile

 

PRADINUKAI Laughing

Vaiku linija

Tėvų linija


Penki pojūčiai

 

Darni mokykla

 

samsung

ssm

Projektas „Sveikatiada“

 

 

mukis

 

gyventoju_perspejimo_ir_informavimo_sistema

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas 
© Tauragės Jovarų pagrindinė mokykla Telefonas +370 446 72564 | El. paštas rastine@jovarai.taurage.lm.lt